Warsztaty krajobrazowe w Bukowcu.

W dniu 19 października br. uczniowie klas: 6a i 6b, pod opieką p. Beaty Skupińskiej, p. Anety Stefańczyk i p. Joanny Rentflejsz - Panek, wzięli udział w warsztatach krajobrazowych na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego w Bukowcu. Zajęcia zorganizował Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Związek Gmin Karkonoskich z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.

Na czterech stanowiskach warsztatowych, zlokalizowanych na terenie założenia pałacowo - parkowego w Bukowcu, uczniowie:

• posługując się mapą, odszukiwali miejsca zilustrowane na starych fotografiach,

a następnie wskazywali różnice między ich wyglądem dawniej i dziś, oceniając wpływ tych zmian na piękno krajobrazu;

• nad stawem ćwiczyli umiejętność zarzucania wędki oraz poznawali gatunki ryb słodkowodnych wykonując plakat ilustrujący ryby żyjące w okolicznych wodach;
  • z liści wykonywali kompozycje plastyczne oraz malowali na szkle;
  • stworzyli makietę założenia pałacowo ? pakowego w Bukowcu.

Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział we wspólnym ognisku, które było okazją do integracji z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kostrzycy i Kowarach.

Wszystkie założone cele imprezy zostały zrealizowane.

Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe upominki a szkoła wartościowe publikacje oraz certyfikat udziału w obchodach Dnia Krajobrazu.

Jedna uczennica z klasy 6a i troje uczniów z klasy 6b nie wzięło udziału w wycieczce

z powodu choroby lub spraw rodzinnych.

Wycieczka była bezpłatna.

44 Rajd Młodzieży Szkolnej "Cieplice 2018"

To już po raz czterdziesty czwarty odbył się Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej, w którym nasza drużyna wzieła udział i chyba było to już po raz piętnasty. Grupa młodzieży od klas VI SP do III gim, podzielona na dwie drużyny pod opieką pana Grzegorza Kuczaja i pana Jacka Ziarkowskiego bardzo godnie reprezentowała Szkołę Podstawową w Mysłakowicach na trasie nr 2. Pierwszego dnia zaczeliśmy wędrówkę  od Sobieszowa, natępnie było wejście na Zamek Chojnik i przejście do Michałowic przez Jagniątków. Nocleg mieliśmy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Złoty Widok" w Michałowicach. Drugiego dnia, już bez obciążenia w postaci plecaków weszliśmy na Śnieżne Kotły, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę Kotliny Jelenniogórskiej. Tego dnia maszerowaliśmy od 9.00 aż do 16.00 i było ciężko, ale dzieciaki mieliśmy super. Wieczorem odbył się konkurs wiedzy krajoznawczej i konkurs przyrodniczy oraz program ogniskowy. W sobotę przeszliśmy do Piechowic, skąd pociągiem przejechaliśmy do Jeleniej Góry Cieplic do SP nr 6, gdzie było zakończenie rajdu. Ma mecie okazało się, że drużyna pana Jacka zajęła I miejsce i wygrała rywalizację na trasie. Druga drużyna, pana Grzegorza zajęła III miejsce. Większość uczestników już zapowiedziała, że jak będzie Rajd 45 to IDĄĄĄĄĄĄ !!!!!!!!