Niepodległa

Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!
Na naszych uczniów czeka wiele wyzwań i atrakcji. Rozwiną swoją kreatywność i aktywność twórczą m.in. w konkursie plastycznym pt "Droga do Niepodległości" oraz opracowując specjalny numer gazetki szkolnej "Młodzi Gniewni".
Zaangażowali się już w zbiórkę pamiątek związanych z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości i budową wolnego państwa. Wszystkie przedmioty zostały przez nich opisane i specjalnie pogrupowane. Efekty ich starań będą udostępnione 1 listopada, na wystawie która zostanie zorganizowana w holu na parterze, a następnie w wieży naszego pałacu zostanie przygotowana jej stała ekspozycja. Wśród eksponatów znajdą się pamiątki rodzinne i osobiste świadectwa związane z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości.
Zorganizujemy także specjalną wycieczkę o tematyce patriotycznej. Odwiedzimy Kraków i miejsca związane z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami okresu II RP. Zaczniemy od Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie zwiedzimy wystawę poświęconą Legionom Polskim. Na koniec czeka nas zwiedzanie miasta. Zwiedzimy Wawel, Barbakan i rynek starego miasta  Przewodnik wskaże nam najważniejsze miejsca podczas spaceru śladami II RP w Krakowie, pokaże najważniejsze budynki i opowie o Pomniku Grunwaldzkim i innych zabytkach ważnych dla historii naszego kraju.
To nie koniec atrakcji związanych ze stuleciem. Zorganizujemy grę terenową w czasie rajdu młodzieży szkolnej pod hasłem "Sztafeta w drodze do Niepodległości". Wędrując przez najbliższe miejscowości w Dolinie Pałaców i Ogrodów uczniowie poznają walory krajobrazowo-architektoniczne Mysłakowic, Bukowca, Łomnicy, Wojanowa, Karpnik oraz wzbogacą wiedzę regionalną.
Podczas uroczystej akademii oraz środowiskowej mszy świętej szkole zostanie przekazany ufundowany sztandar. Podczas uroczystości w naszej sali gimnastycznej, 9 listopada o godzinie 11.11 nasi uczniowie wykonają czterozwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego włączając się bicie rekordu w śpiewaniu Hymnu Polski.
Czeka nas wiele atrakcji, więc zapraszamy do udziału!
Działania w ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość" Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.