Warsztaty krajobrazowe w Bukowcu.

W dniu 19 października br. uczniowie klas: 6a i 6b, pod opieką p. Beaty Skupińskiej, p. Anety Stefańczyk i p. Joanny Rentflejsz - Panek, wzięli udział w warsztatach krajobrazowych na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego w Bukowcu. Zajęcia zorganizował Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Związek Gmin Karkonoskich z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.

Na czterech stanowiskach warsztatowych, zlokalizowanych na terenie założenia pałacowo - parkowego w Bukowcu, uczniowie:

• posługując się mapą, odszukiwali miejsca zilustrowane na starych fotografiach,

a następnie wskazywali różnice między ich wyglądem dawniej i dziś, oceniając wpływ tych zmian na piękno krajobrazu;

• nad stawem ćwiczyli umiejętność zarzucania wędki oraz poznawali gatunki ryb słodkowodnych wykonując plakat ilustrujący ryby żyjące w okolicznych wodach;
  • z liści wykonywali kompozycje plastyczne oraz malowali na szkle;
  • stworzyli makietę założenia pałacowo ? pakowego w Bukowcu.

Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział we wspólnym ognisku, które było okazją do integracji z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kostrzycy i Kowarach.

Wszystkie założone cele imprezy zostały zrealizowane.

Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe upominki a szkoła wartościowe publikacje oraz certyfikat udziału w obchodach Dnia Krajobrazu.

Jedna uczennica z klasy 6a i troje uczniów z klasy 6b nie wzięło udziału w wycieczce

z powodu choroby lub spraw rodzinnych.

Wycieczka była bezpłatna.