Ogólnopolska akcja - Bezpieczna droga do szkoły

Początek roku szkolnego to wyśmienita okazja, aby przeprowadzić akcję profilaktyczną i porozmawiać z najmłodszymi o bezpiecznej drodze do szkoły.

Działania jeleniogórskich policjantów wspierał Pan "Mrówka" - maskotka jednej z lokalnych firm. Policjanci tłumaczyli dzieciom jak należy w sposób bezpieczny przejść przez jezdnię.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie korzystać z dróg, przede wszystkim z przejść dla pieszych. Policjanci zwrócili uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych po zmierzchu i omówili zgodne z przepisami wyposażenie roweru i właściwe zachowanie rowerzysty na drodze. W tym pomagała olbrzymia maskotka - Pan Mrówka, która po prelekcji wręczyła wszystkim upominki.

mrówka

Mamy nadzieję, że profilaktyczne spotkania odniosą pożądany efekt i wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo dzieci z naszej Gminy.

mrówka 1

 

mrówka2

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zastosowania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

EU Cookie Directive Module Information