Projekt - Nowe kompetencje orientacji zawodowej PL-SAX

W bieżącym roku szkolnym, kontynuując współpracę z KARR SA, przystąpiliśmy do projektu "Nowe kompetencje orientacji zawodowej PL-SAX?.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020

Projekt ma na celu promocję orientacji zawodowej wśród młodzieży polsko-niemieckiego pogranicza, a także dostosowanie oferty edukacyjnej do zmieniającego się rynku pracy.

We wrześniu gościliśmy niemieckich uczniów w naszej szkole. Uczestnicy projektu zapoznali się z ofertą naszej szkoły, zwiedzili sale lekcyjne i co najważniejsze - mieli okazję zaprzyjaźnić się z polskimi uczniami!

KARR warsztaty 19

Integracji nie było końca... po spotkaniu w szkole, wszyscy udali się do aquaparku w Termach Cieplickich, wspólnie biesiadowali w Karczmie Gniewków, zwiedzili Herbaciarnię w Bukowcu, a także wzięli udział w super-grze terenowej - Legendy Karkonoskie. W mieszanych zespołach rozwiązywali zadania, doskonaląc przede wszystkim język, jak również umiejętności pracy w grupie i skuteczną komunikację. Niemieccy uczniowie przyglądali się także pracy w hotelarstwie i gastronomii w Pałacu Łomnica i Pałacu Wojanów.

Projektem w szkole opiekuje się pani Aneta Stefańczyk i pani Aleksandra Sadowska.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zastosowania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

EU Cookie Directive Module Information