Pismo Urzędu Transportu Kolejowego

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianą zasad potwierdzania uprawnień uczniów do korzystania z ulg przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego, zwracam się z prośbą o pilne dostarczenie do wychowawców klas legitymacji szkolnych w celu uzupełnienia numeru PESEL dziecka i potwierdzenia przysługujących zniżek. W myśl obowiązujących przepisów, dotychczas wydane legitymacje szkolne,  na obowiązujących drukach, bez wpisanego numeru PESEL, traktowane będą przez przewoźników jako nieważne i nie poświadczające uprawnień do ulgowych przejazdów.