Wycieczka integracyjna klas czwartych 2019

Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego. W pierwszych tygodniach zajęć, część uczniów poznaje nowych wychowawców i siebie wzajemnie. Uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawcami i panią pedagog wybrali się na wycieczkę integracyjną do Bukowca.

Wycieczka integracyjna stwarza wyjątkowo korzystne warunki dla zwrócenia uwagi na charakter ucznia i jego mocne strony.

Podczas wspólnej wędrówki na świeżym powietrzu uczniowie uczyli się współżycia i pracy w grupie. Poznawali kulturowe wartości przyrody, a także kształtowali umiejętności życia z przyrodą. Wycieczka zakończyła się wspólną biesiadą przy pieczonej kiełbasce.

wycieczka integracyjna 4a4b