XL Jubileuszowy Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej " Piechowice 2014"

W dniach 26 - 28 września 2014 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XL Jubileuszowym Jeleniogórskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja składała się z dwóch drużyn:

Drużyna "A"

Wiktoria Świerczek, Dominik Matyszkiewicz, Adrianna Rzeźnikiewicz, Dominika Soja, Kinga Krupa, Sebastian Gac, Krystian Wojtasiak - opiekun grupy: Grzegorz Kuczaj

Drużyna "B"

Patrycja Pałyska, Patrycja Chojnacka, Paulina Pałyska, Michał Jasek, Wiktoria Szopińska, Jakub Górecki, Jagoda Wojtasz, Anita Chałupka, Marta Dobrowolska - opiekun grupy: Marek Wójs

Startowaliśmy na trasie nr 5 i byliśmy najmłodszą grupą, gdyż z nami rywalizowali na trasie licealiści z "Żeroma" i gimnazjaliści z Piechowic i Wlenia.  Trasa nasza w tym roku wiodła przez Góry Izerskie. Wdrapaliśmy się w piątek na Wysoki Kamień ( 1058 m n.p.m) niestety zachmurzenie nie pozwoliło nam na podziwianie widoków na Karkonosze. Wspaniały humor i wielkie zaangażowanie całej ekipy nie przeszkodziło nam w zobaczeniu jeszcze Zakrętu Śmierci i Zbójeckich Skał.

Sobota to było mega wyzwanie dla całej ekipy, pokonaliśmy tego dnia ok. 23 km marszu. Zwiedziliśmy Szklarską Porębę i wdrapaliśmy się do Schroniska pod Łabskim Szczytem a później dotarliśmy Mokrą Drogą do Szrenicy i w dół przez Schronisko na Hali Szrenickiej do wodospadu Kamieńczyk i znów na nocleg. Po tak długiej wędrówce zamówiona pizza smakowała wyjątkowo. Nasza trasa miała zakwaterowanie w SSM " Wojtek" w Szklarskiej Porębie Dolnej. Ostatniego dnia musieliśmy dotrzeć na zakończenie rajdu do Piechowic, gdzie spotkaliśmy wszystkich uczestników rajdu. Wspaniałą przygodą dla niektórych była podróż pociągiem, bowiem niektórzy podróżowali tym środkiem lokomocji pierwszy raz w życiu.