Wymiana uczniowska 2010-2011

Wymiana polsko-niemiecka 2010/2011

Od 12 do 19 maja uczniowie szkoły w Mysłakowicach gościli w Leopolshöhe w ramach wymiany polsko- niemieckiej. Mimo początkowych stresów, po paru dniach udało się przełamać barierę językową. Podczas pobytu w Niemczech gimnazjaliści mieli możliwość poznania kultury niemieckiej ?od poszewki?, a także zwyczajów i zachowania rówieśników z sąsiedniego kraju. Każdego dnia młodzież czekały też wycieczki, chociażby do parku zwierząt, Aquaparku, czy ratusza. Oprócz tego uczniowie z obu szkół organizowali spotkania popołudniowe, jak na przykład spanie w namiotach, wspólne zakupy czy ognisko. Przez te kilka dni przywiązali się do siebie tak bardzo, że ostatniego dnia nie obeszło się bez bardzo długich pożegnań, uronienia łezki i nadziei, że czas do września, kiedy spotkają się po raz kolejny, minie jak najszybciej.

Uczniowie są bardzo zadowoleni. Oprócz tego, że minęły ich lekcje przez cały tydzień, to poznali wielu ciekawych ludzi. Może przyjaźnie z wymiany nie potrwają zbyt długo,  ale i tak twierdzą, że było warto. A doświadczenie językowe, jakiego nabrali, jest nie do opisania. Czekamy na rewizytę we wrześniu.

Cały artykuł do pobrania tutaj >> Pobierz <<